Týden kultury na Valašsku 2018

Týden kultury na Valašsku 2018

Připravte se na osm dní plných kulturních zážitků, které vám na konci letních prázdnin přinese již potřetí oblíbený Týden kultury na Valašsku ve Velkých Karlovicích. Přijďte si 22.-29. srpna užít hned 13 nezapomenutelných představení: divadelní komedie, one man show, představení pro děti a chybět nebude ani vždy plně vyprodaný Jaroslav Dušek.

Vyrazte do Resortu Valachy za kulturou i zábavou. Jedinečný zážitek slibuje i neobvyklé prostředí cirkusového šapitó, ve kterém se budou představení konat a které bude postaveno na parkovišti u Ski areálu Razula pod Spa hotelem Lanterna.

Z výtěžku akce bychom rádi podpořili šestiletého Míšu Žitníka, který se narodil s vážným poškozením mozku a jeho maminka by si pro něj přála pobyt v lázních na Slovensku, který mu jeho zdravotní problémy pomůže lépe zvládat. Druhou polovinu výtěžku rádi věnujeme mobilnímu hospicu Strom života z Nového Jičína, jehož cílem je umožnit nevyléčitelně nemocným lidem zůstat v kruhu svých blízkých, ulevit od bolesti a dalších tělesných i duševních obtíží.

NÁŠ TIP: Ubytujte se po dobu konání Týdne kultury na Valašsku ve Spa hotelu Lanterna a získejte 1 volnou vstupenku na pokoj a noc. Více informací ke zvýhodněné nabídce zde.


  


Program Týdne kultury na Valašsku 2018

 • středa 22. 8. 2018, od 19:00 - Cirk La Putyka - Slapstick Sonata - představení již proběhlo
 • DALŠÍ TERMÍN: čtvrtek 23. 8. 2018, od 13:00 - Cirk La Putyka - Slapstick Sonata - představení již proběhlo
 • čtvrtek 23. 8. 2018, od 19:00 - Spolek Sešlých - Commedia Dell'arte s Pavlem Liškou - představení již proběhlo
 • pátek 24. 8. 2018, od 19:00 - Městské divadlo Zlín - Splašené nůžky - představení již proběhlo
 • sobota 25. 8. 2018, od 10:00 - Ochotníci Lukoveček - Nezbedná pohádka - představení již proběhlo
 • sobota 25. 8. 2018, od 14:00 - Divadlo Pecka - Vinetůůů s herci Slováckého divadla  - představení již proběhlo
 • sobota 25. 8. 2018, od 19:00 - Agentura Harlekýn - Bosé nohy v parku s V. Freimanovou a R. Hrušínským - představení již proběhlo
 • neděle 26. 8. 2018, od 10:00 - Ochotníci Fryšták - Rychlé šípy (představení vhodné pro děti) - představení již proběhlo
 • neděle 26. 8. 2018, od 14:00 - Caveman (one man show) - představení již proběhlo
 • neděle 26. 8. 2018, od 19:00 - Divadlo Verze - 3 verze života s Lindou Rybovou - představení již proběhlo
 • pondělí 27. 8. 2018, od 19:00 - Jaroslav Dušek - Čtyři dohody - představení již proběhlo
 • úterý 28. 8. 2018, od 19:00 - Jaroslav Dušek - Pátá dohoda - představení již proběhlo
 • DALŠÍ TERMÍN: středa 29. 8. 2018, od 19:00 - Jaroslav Dušek - Čtyři dohody - představení již proběhlo

Na dětská představení v rámci Týdne kultury na Valašsku mají děti do 4 let včetně vstup zdarma (při vstupu do šapitó nemusí mít vstupenku, jsou bez nároku na sedadlo)

Týden kultury se koná v neobvyklém prostředí cirkusového šapitó pod Spa hotelem Lanterna ve Velkých Karlovicích. Vstupenky jsou rezervovány na konkrétní místo a zasíláme je pouze elektronicky. Místa s omezeným výhledem nejsou uvolněna do prodeje a jsou v rezervačním systému vyblokována. Děkujeme za pochopení.


TIP PRO FIRMY: Vezměte své obchodní partnery nebo zaměstnance na nevšední kulturní zážitek.Cirk La Putyka: Slapstick Sonata

Podlehněte spojení vrcholné akrobacie, Mozartových sonát a groteskní komedie éry němého filmu, které vytváří doslovnou kombinaci umění a populární kultury. Vizuální poezie se potkává s absurdní fyzickou komedií a současným cirkusovým projevem. Vzdušná akrobacie, pády, klauni, tanec, živá hudba a teatrální prvky, to vše se spojuje ve volně plynoucí proud odkazů na žánry od klasické opery po grotesku.

Cirk La Putyka se s představením Slapstick Sonata zúčastnil monoha divadelních i (novo)cirkusových festivalů a dalších akcí v České republice i jinde ve světě, například v USA, Finsku, Německu, Polsku nebo Chorvatsku. Režie: Maksim Komaro.

 • středa 22. srpna 2018, od 19:00 hodin (VYPRODÁNO) // čtvrtek 23. srpna 2018, od 13:00 hodin
 • délka představení: 75 minut
 • cena představení: 450 Kč

  středa 22. srpna: představení již proběhlo

  čtvrtek 23. srpna: představení již proběhlo

Spolek sešlých: Commedia Dell'arte s Pavlem Liškou

Zpříjemněte si večer veselým a vtipným příběhem postaveným na oblíbeném žánru italského lidového divadla plného improvizací a humorných situací! Inscenace Commedia Dell´Arte vznikla někdy v průběhu léta roku 1995, kdy se herci ze dvou spřátelených brněnských divadel spojili se svým spolužákem z JAMU – režisérem Zdeňkem Duškem. S představením herci v letních měsících objížděli české hrady a zámky a přivydělávali si tak na živobytí. Postupem času se ale tato komedie stala tak slavnou, že ji Spolek sešlých začal hrát i v průběhu roku v různých divadlech České republiky.

Příběh je poplatný žánru Commedia Dell´Arte, chamtivý Pantalone (Marek Daniel) touží po krásné Isabelle (Tatiana Vilhelmová / Gabriela Štefanová), ta miluje romantického Leandra (Michal Bumbálek / Michal Dalecký), který o ni soupeří ještě s chvástavým Capitánem (Pavel Liška). Celým dějem provází Harlekýno (Tomáš Milostný / Leoš Noha / Roman Slovák), kterému sekunduje Pantalónova služebná Kolombína (Andrea Marečková).

 • čtvrtek 23. srpna 2018, od 19:00 hodin
 • délka představení: 90 minut
 • cena představení: 250 Kč / 350 Kč / 390 Kč (dle umístění sezení)

představení již proběhlo


Městské divadlo Zlín: Splašené nůžky

Nechejte se vtáhnout přímo do děje! Komedie s detektivní zápletkou a notnou dávkou improvizace, v níž detektivem jsou i diváci, je v repertoáru Zlínského divadla již 8. sezonu a je neustále vyprodána.

Salón Splašené nůžky je luxusní kadeřnictví uprostřed Zlína. Vládne v něm jeho majitel Tony Řezníček, extravagantní vlasový stylista s uměleckými vlohami, a poměrně svérázná mladá kadeřnice Barbara Marková. Jejich klientela je pestrá. Své hlavy si tady nechávají zušlechťovat různí lidé: obchodník se starožitnostmi Eda Lorenc, pán s vizáží stavebního dělníka Pankrác Rosický, dáma z vyšší společnosti Eleonora Schubertová či suverénní mladík Matěj Veverka. Všechno by v poklidu plynulo dál, kdyby najednou nebyla v bytě nad kadeřnictvím zavražděna majitelka domu, klavíristka Isabela Czerna. Nikdo jiný než návštěvníci salónu ale nevešel do domu, takže vrahem musí být někdo z nich.

 • pátek 24. srpna 2018, od 19:00 hodin
 • délka představení: 2 hodiny 40 min (včetně přestávky)
 • cena představení: 450 Kč  - OMEZENÁ KAPACITA!

představení již proběhlo


Ochotníci Lukoveček: Nezbedná pohádka

Vezměte děti do říše pohádek. Řekne-li se "Nezbedná pohádka" nepochybně vás napadne, že ji nemohl vymyslet nikdo jiný než Josef Lada, mistr na pohádky naruby. A je to tak. Žádný odvážný princ, ale princezna Máňa bude z pekla vysvobozovat nevinného Honzu a udělá tam takový pořádek, že na ni čerti budou jen neradi vzpomínat.

 • sobota 25. srpna 2018, od 10:00 hodin
 • délka představení: 60 minut
 • cena představení: 100 Kč / 120 Kč (dle umístění sezení)

Na dětská představení v rámci Týdne kultury na Valašsku mají děti do 4 let včetně vstup zdarma (při vstupu do šapitó nemusí mít vstupenku, jsou bez nároku na sedadlo).

představení již proběhlo


Divadlo Pecka: Vinetůůů s herci Slováckého divadla

Vyrazte za dobrodružstvím na Divoký západ. Kdo by neznal jeden z nejoblíbenějších příběhů o statečném náčelníkovi Apačů Vinnetouovi a jeho bílém bratru Old Shatterhandovi?

Divadelní komedii na motivy knih Karla Maye a filmů Haralda Reinla napsal a zrežíroval Robert Bellan, autor diváckých hitů, jako jsou Rychlé šípy nebo Normální debil. Nadsázka a humor při zachování odkazu Karla Maye potěší všechny příznivce dobrodružného románu i dobré zábavy.

Ve hře účinkují herci Slováckého divadla, které se proslavilo úspěšnými Rychlými šípy.

 • sobota 25. srpna 2018, od 14:00 hodin
 • délka představení: 2 hodiny (včetně přestávky)
 • cena představení: 190 Kč / 250 Kč / 300 Kč (dle umístění sezení)

představení již proběhlo


Agentura Harlekýn:  Bosé nohy v parku s V. Freimanovou a R. Hrušínským

Oddechněte si a zasmějte se u romantické komedie nejen o lásce. I to nejšťastnější manželství prochází občas zkouškou ohněm. A dokonce i to těsně po svatbě….

Skvělá hra Neila Simona se od vydání v roce 1963 stala divadelním bestsellerem a dočkala se i úspěšné filmové verze s Robertem Redfordem a Jane Fondovou v hlavních rolích. Ve Velkých Karlovicích Bosé nohy uvidíte v podání Veroniky Freimanové, Rudolfa Hrušínského, Anny Linhartové a Radúze Máchy.

 • sobota 25. srpna 2018, od 19:00 hodin
 • délka představení: 2 hodiny (včetně přestávky)
 • cena představení: 250 Kč / 390 Kč / 450 Kč (dle umístění sezení)

představení již proběhlo


Ochotníci Fryšták: Rychlé šípy

Spojte se s Mirkem Dušínem a ostatními členy Rychlých šípů proti záškodníkům z Bratrstva kočičí pracky.

Oblíbený příběh na motivy komixů Jaroslava Foglara o "správných hoších" Mirkovi Dušínovi, Jarkovi Metelkovi, Jindrovi Hojerovi, Červenáčkovi a Rychlonožkovi a o jejich protivnících z "nepřátelského bratrstva": Dlouhém Bidlu, Štětináčovi a Bohoušovi.

Inscenaci na motivy populární hry Slováckého divadla v Uherském Hradišti nastudovali ochotníci z Fryštáku.

 • neděle 26. srpna 2018, od 10:00
 • délka představení: 70 minut
 • cena představení: 100 Kč / 120 Kč (dle umístění sezení)

Na dětská představení v rámci Týdne kultury na Valašsku mají děti do 4 let včetně vstup zdarma (při vstupu do šapitó nemusí mít vstupenku, jsou bez nároku na sedadlo)

představení již proběhlo


 

Caveman

Nechejte se rozesmát až k slzám s legendárním příběhem Caveman s podtitulem Obhajoba jeskynního muže.

Hra se vtipně se zamýšlí nad rozdíly mezi muži a ženami a nad tím, jak tyto rozdíly vyvolávají často nedorozumění. Proč ženy nakupování nabíjí a muže ubíjí? Proč je ideálem žen mrtvý muž – duch Patricka Swayze? A jak je možné, že jsme tak rozdílní a přitom stejní?

 Příběh byl poprvé uveden v USA v roce 1995, v roce 2005 hru nastudoval známý režisér a dramatik Patrik Hartl s původní hudbou Davida Krause. Představení je stále vyprodáno a sklízí velký úspěch u diváků i kritiků.

 • neděle 26. srpna 2018, od 14:00
 • délka představení: 90 minut (bez přestávky)
 • cena představení: 250 Kč / 350 Kč / 390 Kč (dle umístění sezení)

představení již proběhlo


Divadlo Verze: 3 verze života s Lindou Rybovou

Přijďte se přesvědčit o tom, co všechno může způsobit jedno špatně zvolené slovo a jakým směrem se vydají tři různé příběhové linky okořeněné humornými momenty.

Nahlédněte do života dvou manželských párů a zjistěte, jak může drobná změna chování proměnit děj jednoho večírku a životu jeho aktérů. Hrají Linda Rybová, Jana Janěková ml., David Prachař, Igor Chmela.

 • neděle 26. srpna 2018, od 19:00
 • délka představení: 90 minut
 • cena představení: 250 Kč / 390 Kč / 450 Kč (dle umístění sezení)

představení již proběhlo


Jaroslav Dušek: Čtyři dohody

Nechejte se provést Čtyřmi dohodami v podání nezapomenutelného a vždy vyprodaného Jaroslava Duška.

Příběh podle knihy Dona M. Ruize založené na staré moudrosti Toltéků vás provede tématy vzdělávání, výchovy dětí, partnerskými vztahy i vnímáním vlastního ega a poukáže na to, že celý náš systém je založen na nesmyslném a nerovném soutěžení a honbou za iluzorním světem.

 • pondělí 27. srpna 2018, od 19:00 - MIMOŘÁDNĚ PŘIDÁNY DO PRODEJE TAKÉ VSTUPENKY V SEKTORU C*
 • délka představení: 2 hodiny
 • cena představení: 400 Kč / 450 Kč / 490 Kč (dle umístění sezení)

představení již proběhlo


Jaroslav Dušek: Pátá dohoda

Nenechejte si ujít ani Pátou dohodu, která vás zavede do hlubší roviny vašeho sebeuvědomování a navrací vás k vašemu vrozenému pravému já. Volné pokračování Čtyř dohod opět v podání herce a improvizátora Jaroslava Duška.

 • úterý 28. srpna 2018, od 19:00 - MIMOŘÁDNĚ PŘIDÁNY DO PRODEJE TAKÉ VSTUPENKY V SEKTORU C*
 • délka představení: 2 hodiny
 • cena představení: 400 Kč / 450 Kč / 490 Kč (dle umístění sezení)

představení již proběhlo


Jaroslav Dušek: Čtyři dohody

Pro veliký zájem o představení Jaroslava Duška: Čtyři dohody, jsme přidali další termín.

Příběh podle knihy Dona M. Ruize založené na staré moudrosti Toltéků vás provede tématy vzdělávání, výchovy dětí, partnerskými vztahy i vnímáním vlastního ega a poukáže na to, že celý náš systém je založen na nesmyslném a nerovném soutěžení a honbou za iluzorním světem.

 • středa 29. srpna 2018, od 19:00 MIMOŘÁDNĚ PŘIDÁNY DO PRODEJE TAKÉ VSTUPENKY V SEKTORU C*
 • délka představení: 2 hodiny
 • cena představení: 400 Kč / 450 Kč / 490 Kč (dle umístění sezení)

představení již proběhlo

Jaký byl Týden kultury na Valašsku 2017 // FOTOGALERIE


Důležité informace pro účastníky Týdne kultury na Valašsku 2018

Doporučujeme přijet 90 minut před představením, své auto můžete zaparkovat vedle šapitó (v příloze naleznete schéma prostor, řiďte se, prosím, pokyny pořadatelů). Samotné šapitó se otevírá 30 minut před představením, sedadla jsou číslována. Nezapomeňte si s sebou přinést i vytištěnou vstupenku!

UPOZORŇUJEME: Pro příjezd do Velkých Karlovic si nechejte dostatečnou časovou rezervu! Ze směru od Vsetína jsou dvě částečné uzavírky a doprava je řízena semafory. Plánovaná cesta se tak může výrazně protáhnout třeba i o 30 minut!

Na představeních rádi přivítáme i Vaše přátele, kteří si mohou vstupenky na nevyprodaná představení zakoupit online (doporučujeme platbu kartou), k dispozici budou do vyprodání na místě, a to 90 minut před začátkem vystoupení.

Na místě si budete moci zakoupit také občerstvení: připravili jsme si pro vás třeba hovězí chuck roll, trhanou vepřovou plec, hot dog, tygří krevety, sýr Halloumi, zmrzlinu, nealko nápoje od Kofoly či nabídku drinků Spa hotelu Lanterna a vizovické likérky Rudolf Jelínek.

Ochutnat budete moci také tradiční valašské frgály, které si můžete odvést i domů jako dárek, či lehkou a zdravou kuchyni Bistra Razula (otevřeno do 21:30). Občerstvení bude k dispozici již dvě hodiny před představením, o přestávce i po představení. Platit můžete jak v hotovosti, tak nově i platebními kartami.

Další užitečné informace

 • GPS souřadnice
 • k dispozici je mobilní 5* WC těsně u šapitó, toalety jsou i v Bistru Razula
 • sedí se na číslovaných moderních sedačkách na tribuně v šapitó nebo na polstrovaných židličkách před podiem
 • doporučujeme si donést deku na zahřátí s sebou
 • nejsou zde šatny pro odložení věcí
 • do šapitó není možný vstup se zvířaty
 • rádi Vás přivítáme i v našem Wellness Horal s termálními bazény a saunovým světem

 

Partneři Týdne kultury na Valašsku