Noc bílých lanýžů ve Spa hotelu Lanterna

Noc bílých lanýžů ve Spa hotelu Lanterna

Vzácný bílý lanýž opět na Valašsku! Zažijte jedinečný degustační večer plný vybraných chutí a neodolatelných vůní v zážitkové restauraci Vyhlídka Spa hotelu Lanterna. Přeneste se společně s námi do italské oblasti Piemont, celosvětově proslulého regionu vzácných lanýžů a vynikajícího vína, a podlehněte kouzlu této delikatesy.

Užijte si menu inspirované aktuálními trendy přímo z Piemontu. Naši kuchaři se pro ty nejlepší čerstvé suroviny vypraví na lanýžové trhy do Itálie v polovině listopadu, degustační večer se uskuteční bezprostředně po jejich návratu.

Kuchařské umění kreativního šéfkuchaře Spa hotelu Lanterna Pavla Václavíka a jeho týmu obohacené o vytříbenou chuť nejdražší delikatesy na světě - bílých lanýžů - budete moci opět ochutnat 15. listopadu 2018.

Pro dokonalý zážitek je v ceně také ubytování na noc z 15. na 16. listopadu ve Spa hotelu Lanterna. Gurmánský zážitek můžete znásobit neomezenou relaxací v hotelovém spa s krásným výhledem do přírody.     

Připomeňte si, jak probíhala Noc bílých lanýžů v restauraci Vyhlídka v roce 2017. Fotogalerie zde.

NOC BÍLÝCH LANÝŽŮ VE SPA HOTELU LANTERNA

Degustační večer s ubytováním ve Spa hotelu Lanterna zahrnuje:

  • Kdy: 15. listopadu 2018 od 19:00 hod
  • Kde: zážitková restaurace Vyhlídka (Spa hotel Lanterna)
  • Cena: 5 490 Kč/os. (zahrnuje ubytování na 1 noc ve Spa hotelu Lanterna 15.-16.11.2018)*
  • Zahrnuje:

* Nabídka se vztahuje na noc a osobu v pokoji Standard v termínu 15.-16. listopadu 2018 při obsazení pokoje 2 dospělými osobami. Na tuto akci nelze využít žádné slevy a nelze ji kombinovat s akčními či jinými zvýhodněnými nabídkami. Další ceny: pokoj Suite 5 990 Kč/os., pokoj Suite Spa 6 490 Kč/os., přistýlka dítě/dospělý 3 990 Kč/os. Pro neubytované hosty ve Spa hotelu Lanterna cena za degustační večeři 3 990 Kč. Nabídka je platná od 6. 12. 2017.

Omezená kapacita, rezervujte si svou účast včas. Rezervace tel: 571 477 300 nebo lanterna@valachy.cz

           

 

 

Menu Noci bílých lanýžů v restauraci Vyhlídka

Menu Noci bílých lanýžů bude upřesněno. Nechejte se inspirovat nabídkou, kterou jste měli možnost ochutnat v roce 2017:

  • Amuse bouche -  sýrový košíček s klíčky, jelení paštika, zeleninový kaviár se špenátovou houbou
  • Tataráček z mladého telecího, bílý lanýž, křepelčí vejce, podmáslový chips
  • Hříbkové kapučíno, bílý lanýž
  • Tajarin s máslovou pěnou, horský sýr, bílý lanýž
  • Selečí karé z kance v sous-vide úpravě, kořenová zelenina, bramborové galette, bílý lanýž
  • Čokoládový pařez s oříškovou zmrzlinou v lesní mlze

Ve Spa hotelu Lanterna si můžete vychutnat také Kurz etikety s L. Špačkem (15. 12. 2018), Snídani s N (30. 4. a 17. 11. 2018) nebo  Deset let s V. Havlem (16. 11. 2018)

 

O lanýžích a Piemontu

Lanýže jsou v gastronomii vysoce ceněny jako vynikající, ovšem ne snadno dostupná delikatesa. Nejvzácnější a nejdražší je lanýž bílý, který se vyskytuje právě jen v oblasti Piemontu. Nelze ho pěstovat, roste pod zemí a dá se najít jen „po čichu“, zpravidla s pomocí vycvičených psů nebo prasat.

I proto se na trhu cena bílého lanýže šplhá až na desítky tisíc korun za kilogram. Mezi gurmány jsou bílé lanýže pojmem. V pokrmech se používají ve velmi malém množství, přesto mu dodávají výraznou a specifickou chuť.

Piemont, rozkládající se na úpatí Alp v severozápadní Itálii, je rovněž vyhlášenou vinařskou oblastí. Co do množství certifikovaných vín je nejlepším vinařským regionem celé Itálie. Proslavila ho např. vína Barolo, Barbaresco, Barbera a Moscato d‘Asti.

Menu Noci bílých lanýžů představí typické pokrmy a speciality kuchyně Piemontu a může být dotvořeno či upraveno v inspiraci na suroviny, které kuchaři na trzích vyberou a nakoupí. Těšte se tedy i na trochu gurmánského překvapení. 


     

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.